+421 901 788 188 kontakt@raftydunajec.sk

Výlety

Plavba drevenou plťkou

Plavba drevenou plťkou

Medzi najatraktívnejšie zážitky v Pieninách určite patrí plavba drevenou plťkou na rieke Dunajec s 1. pltníckou spoločnosťou v Červenom Kláštore, v areáli penziónu Pltník, kde vás naši goralskí pltníci, vždy dobre naladení splavia do prístavu Lesnica a oboznámia vás s naším krajom. Dozviete sa čo to o histórií v Červenom Kláštore a o zážitkoch ktoré sa stali na rieke Dunajec.

Galéria

Červený Kláštor

V obci Červený Kláštor sa nachádza národná kultúrna pamiatka Kláštor kurtuziánov, ktorý je najvýznamnejšou pamiatkou úradu SR. Vznik Kláštora siaha do roku 1320, kedy ho založili kurtuziánsky mnísi. V 18. storočí prešiel rekonštrukciou, ktorá určila jeho terajší vzhľad. Kláštor kurtuziánov reprezentuje Slovensko svojou monastickou kurtuziánskou architektúrov a kamadskej rehoľe.Milovníci kultúrnych pamiatok si tak určite prídu na svoje a náš kraj im ostane v srdciach.

https://muzeumcervenyklastor.sk/

Galéria

Chodním korunami stromov

Ideálny výlet aj pre rodiny s deťmi ponúka od nás 17 km vzdialená Bachledka, kde na Váš čaká prechádzka na ,,Chodníku korunami stromov“ s bezbariérovým prístupom. Bachledka je miesto s množstvom rodinných, kultúrnych i športových podujatí.

Galéria

Singletrails – bajkovačka

Len 2 km od Červeného Kláštora v obci Lechnica, sa dá zažiť dobrodružstvo na lesnej cyklotrase. Trasa vie byť náročná ale určite zvládnuteľná. Výhľady na krásu Pienin s Troma korunami v krásnom prostredí medzi rozkvitnutými lúkami, určite stoja za pár kvapiek potu.

Horská priehrada ,, Czorstyn“ v Poľsku

Hneď za hranicou len 8 km od našej požičovne v obci Niedzica, kde sa narodil náš významý herec Michal Dočolomanský, sa nachádza priehrada ktorá sa pýši Nedeckým zámkom a hradom Czorstyn. Na tejto priehrade Vám naši poľský susedia ponúkajú plavbu výletnou loďou, vodné bicykle, jachty, pláž s možnosťou kúpania sa v jazere a v neposlednom rade aj rybolov ktorí poteší každého rybára.

Galéria